Sportowe plecaki – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

plecaki dziecięce

Uprawianie sportu wymaga od nas odpowiedniej kondycji, ale także specjalistycznego sprzętu. Te wymogi dotyczą na przykład strojów do gry w piłkę nożną czy jazdy na nartach. Podobnie jest jednak z torbami i plecakami, które bardzo przydają się w czasie regularnych treningów. Dlatego plecaki sportowe to jeden z najpopularniejszych segmentów na rynku – znajdziemy w nim plecaki dziecięce, młodzieżowe oraz modele przeznaczone dla dorosłych. Czym powinny się charakteryzować?

Wymiary i kształty

Przed zakupem plecaka sportowego zwykle zastanawiamy się, czy na treningi nie nada się przypadkiem jakiś gadżet, który już w domu posiadamy – na przykład tornister do pierwszej klasy czy modny plecak młodzieżowy. Najczęściej takie przedmioty nie przechodzą jednak już pierwszego etapu selekcji, a powodem jest nieodpowiedni kształt lub rozmiar.

Plecaki damskie szkolne czy inne modne modele używane na co dzień są zazwyczaj zbyt małe, by zmieścić sprzęt sportowy. Wystarczy włożyć do nich buty i już tracimy niemal całą przestrzeń. A gdzie miejsce na sportową koszulkę czy bidon z napojem? Plecaki sportowe muszą być odpowiednio pakowne. Najlepiej sprawdzają się regularne kształty bez dodatkowych udziwnień.

Funkcjonalne rozwiązania

W plecaku, który będziemy zabierać na treningi, przyda się także kilka ciekawych rozwiązań. Dobrze, jeśli będzie wykonany z materiału, który nie przepuszcza wody – przecież zajęcia sportowe odbywają się nawet w deszczowej pogodzie. Funkcjonalna będzie także osobna kieszeń na przepocone i zmoczone ubrania, dzięki czemu nie wybrudzimy innych przenoszonych wewnątrz przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.