Kompletujemy strój piłkarski dla dziecka

strój piłkarski

Twoje dziecko chce grać w piłkę nożną? Świetnie, to sport, który bardzo dobrze wpływa na rozwój fizyczny i kondycję. Zanim jednak wyślesz dziecko na trening, musisz odpowiednio je przygotować. Chodzi nie tylko o buty – korki, ale cały sportowy zestaw. Podpowiadamy, o czym pamiętać, kompletując stroje piłkarskie dla dzieci.

Buty piłkarskie dla dzieci

Bez odpowiedniego obuwia gra w piłkę nikomu nie sprawi frajdy. Dzieci często chcą kopać w takich samych korkach, w jakich występują ich piłkarscy idole – Cristiano Ronaldo, Lionel Messi czy Robert Lewandowski. Kluczową kwestią przy wyborze butów jest jednak rodzaj nawierzchni, na jakiej będzie grało dziecko. W przypadku biegania po murawie najlepiej sprawdzą się lanki, czyli obuwie z korkami z tworzywa. Do treningów na sztucznej trawie lepiej wybrać tak zwane turfy, czyli obuwie z dużą liczbą małych wypustek na podeszwie. W hali najlepiej zdecydować się na halówki z płaską podeszwą wykonaną z gumy lub kauczuku.

Przy wyborze butów piłkarskich dla dziecka warto zdecydować się na lekkie modele, które nie zmęczą nadmiernie stopy. Obuwie do gry w piłkę powinno być dobrze dopasowane – lepiej nie brać pod uwagę tego, że stopa urośnie, bo zbyt duży but zwykle ulega deformacjom i szybciej się niszczy. Jak dobrać odpowiedni rozmiar? Korki mają standardową numerację, która nie różni się niczym od zwykłych butów.

Ochraniacze na piszczele

Nie da się grać w piłkę bez kontaktu z rywalem. Nawet najlepszy zawodnik czasami musi stanąć oko w oko z przeciwnikiem, zresztą często to właśnie liderzy drużyny są najbardziej narażeni na faule rywali. Twoje dziecko na boisku też nieraz zostanie kopnięte w nogę, nawet jeśli gra jedynie ze znajomymi. Najbardziej narażone na kopniaki są kostki i piszczele. Dlatego w czasie gry w piłkę na wszystkich poziomach rozgrywkowych obowiązkowym elementem są ochraniacze. Ich zadaniem jest przede wszystkim osłanianie piszczeli. Na rynku dostępne są jednak również ochraniacze z przedłużeniem chroniącym kostkę – warto je rozważyć w przypadku dzieci. Ochraniacze umieszcza się pod sięgającymi niemal do kolan getrami, które można zakupić osobno lub w komplecie z koszulką i spodenkami.

Koszulka i spodenki

W piłkę można grać w koszulce i spodenkach o dowolnym kroju i kolorze, ale strój przypominający komplety profesjonalistów z pewnością będzie stanowił dla dziecka dodatkową motywację. Trykot ulubionego zespołu z nazwiskiem wybranego zawodnika pozwoli Twojemu dziecku poczuć się przez chwilę jak profesjonalny piłkarz. Można też postawić na stroje piłkarskie dla dzieci z nadrukowanym imieniem, które spersonalizuje koszulkę.

Z czego powinien być wykonany strój piłkarski? Lepiej niż bawełna czy inne naturalne tkaniny sprawdzą się materiały syntetyczne. Dobrze odprowadzają bowiem wilgoć i regulują wymianę ciepła, co jest szczególnie ważne w czasie wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.